×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Sevgili Öğrencilerimiz,

7 Temmuz 2021, Çarşamba günü saat 10.00’da ENG122 öğrencileri için internet üzerinden eş zamanlı olarak ENG122 Bütünleme Sınavıgerçekleştirilecektir. Bu sınav ENG122 dersinin Moodle sınıfında mevcut olup Safe Exam Browser kullanılarak yapılacaktır ve sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden kameralar açık şekilde olacaktır. Gerekli hazırlıkların ve duyuruların yapılabilmesi için öğrencilerin 09:40’daZoom oturumlarını açmış olması ve ilgili Zoom linkine giriş yapmış olması gerekmektedir. Lütfen öğrenci kimliklerinizi yanınızda bulundurunuz.

NOT: Sınava sadece bütünleme sınavı hakkı olan öğrencilerkatılabileceklerdir.

Sınav WEBONLINE MOODLE ENG122 BÜTÜNLEME SINAVIBaşlığı Altında olacaktır:

ENG122 Bütünleme sınavı programı aşağıda belirtilmiştir.

o ENG122 RESIT EXAM
ENG122 RESIT EXAM PART-1 LISTENING (30 dk.)

             Listening-1 (Lecture) (not alma) (dinleme metni 1 kez dinlenecektir)

3 dk. Boşluk- Not alma kağıdının okunması için
Dinleme (Metnin dinlenmesi)
10 dk. Süre- Sorulara geçilmesi ve soruların cevaplanması

             Listening-2 (Conversation) (dinleme metni 1 kez dinlenecektir)

2 dk. Boşluk- soruların okunması için
Dinleme
2 dk. Süre-cevapların tamamlanması ve kontrolü
ENG122 RESIT EXAM PART-2 VOCABULARY + SPEAKING (Discussion StrategiesTest)            

(30 dk.)

UYARI-1: Tüm bu boşluklar dinleme metni içerisinde önceden ayarlanmış ve o şekilde kaydedilmiştir. Bu nedenle dinleme kaydını bir kez başlattıktan sonra durdurmayınız. Süreli olduğu için sorun yaşayabilirsiniz.

UYARI-2: Öğrencilerin not alabilmeleri için yanlarında kurşun kalem ve boş bir dosya kâğıdı bulundurmaları gerekmektedir; dinleme parçasını dinlemeden ve not almadan soruların olduğu sayfaya geçen öğrencilerin bir önceki sayfaya geri dönmeleri mümkün değildir. Dinleme bölümünde not alma ve dinleme işlemi bittikten sonra sorulara geçilecektir. Dinleme bölümü-1 bittikten sonra dinleme bölümü-2’ye geçilecektir. Bu sayfaya geçtikten sonra öğrencilerin bir önceki sayfaya geri dönmeleri mümkün değildir.

Zoom meeting ID bilgileri webonline üzerinden ilan edilmiştir. 
Bu sınavın uygulanması aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır.
o Adım 1: Sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden olacağından öğrenciler cep telefonlarından/bilgisayardan Zoom oturumuna giriş yaparlar.
o Adım 2: Gözetmen öğretim görevlisi listeye işaretleyerek ve “ekran görüntüsü” ile sınav yoklamasını alır ve sınavda uyulacak kurallarla ilgili bilgilendirme yapar.
o Adım 3: Sınav başlamadan 3 dakika önce aday Safe ExamBrowser tarayıcısını çalıştırır ve https://webonline.cankaya.edu.tr/ adresine giriş yapar. Bu sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Diğer bir deyişle öğrenciler başka bir tarayıcı kullanarak bu sınava erişemezler.
o Adım 4: Öğrenciler sınav sorularını yanıtlar ve verilen sürenin bitiminden önce yanıtlarını sisteme kaydeder.
o Adım 5: Safe Exam Browser tarayıcısı kapatılır. Gözetmen öğretim görevlisinin bilgilendirmesi ile aday Zoom oturumundan çıkış yapar.

 

 

 

Öğrencilerimizin, aşağıda belirtilmiş hususlarla ilgili dikkat etmelerini rica ediyoruz.
o Sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirileceğinden öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamamaları için en az iki gün öncesinden Safe ExamBrowser tarayıcılarının sorunsuz çalıştığını kontrol etmeleri sınavlarının sorunsuz geçmesi açısından önemlidir. (Dersin webonline sayfasında Safe Exam Browser’ın test edilmesi için bir deneme sınavı bulunmaktadır.)
o Öğrencilerin Zoom oturumunda görünen isimlerini kendi adları ve soyadları şeklinde belirtmeleri beklenmektedir. Bununla ilgili olabilecek karışıklıklardan öğrencinin kendisi sorumludur.

Sınavda başarılar dileriz.

Çankaya Üniversitesi

Modern Diller Birimi