×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Sevgili Öğrencilerimiz,

 • 9 Haziran 2021, saat 10:00-11:10 saatleri arasında ENG122 öğrencileri için internet üzerinden eş zamanlı olarak Final Sınavı gerçekleştirilecektir. Bu sınav ENG122 dersinin Moodle sınıfında mevcut olup Safe Exam Browser kullanılarak yapılacaktır ve sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden kameralar açık şekilde olacaktır. Gerekli hazırlıkların ve duyuruların yapılabilmesi için öğrencilerin 09:30’da Zoom oturumlarını açmış olması ve ilgili Zoom linkine giriş yapmış olması gerekmektedir. Lütfen öğrenci kimliklerinizi yanınızda bulundurunuz.
 • Sınav WEBONLINE MOODLE ENG122 FİNAL SINAVI Başlığı Altında olacaktır:

ENG122 Final sınavı programı aşağıda belirtilmiştir.

 • ENG122 FINAL EXAM
 • ENG122 FINAL EXAM PART-1 LISTENING (30 dk.)

              Listening-1 (Lecture) (not alma) (dinleme metni 1 kez dinlenecektir)

–          3 dk. Boşluk- Not alma kağıdının okunması için

–          Dinleme (Metnin dinlenmesi)

–          10 dk. Süre- Sorulara geçilmesi ve soruların cevaplanması

              Listening-2 (Conversation) (dinleme metni 1 kez dinlenecektir)

–          2 dk. Boşluk- soruların okunması için

–          Dinleme

–          2 dk. Süre-cevapların tamamlanması ve kontrolü

 • ENG122 FINAL EXAM PART-2 VOCABULARY + SPEAKING (Discussion Strategies Test) (30 dk.)

UYARI-1: Tüm bu boşluklar dinleme metni içerisinde önceden ayarlanmış ve o şekilde kaydedilmiştir. Bu nedenle dinleme kaydını bir kez başlattıktan sonra durdurmayınız. Süreli olduğu için sorun yaşayabilirsiniz.

UYARI-2: Öğrencilerin not alabilmeleri için yanlarında kurşun kalem ve boş bir dosya kâğıdı bulundurmaları gerekmektedir; dinleme parçasını dinlemeden ve not almadan soruların olduğu sayfaya geçen öğrencilerin bir önceki sayfaya geri dönmeleri mümkün değildir. Dinleme bölümünde not alma ve dinleme işlemi bittikten sonra sorulara geçilecektir. Dinleme bölümü-1 bittikten sonra dinleme bölümü-2’ye geçilecektir. Bu sayfaya geçtikten sonra öğrencilerin bir önceki sayfaya geri dönmeleri mümkün değildir.

 • Sınav için kullanacağınız Zoom linki Webonline üzerinden ilan edilmiştir.
 • Bu sınavın uygulanması aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır.
 • Adım 1: Sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden olacağından öğrenciler cep telefonlarından/bilgisayardan Zoom oturumuna giriş yaparlar.
 • Adım 2: Gözetmen öğretim görevlisi listeye işaretleyerek ve “ekran görüntüsü” ile sınav yoklamasını alır ve sınavda uyulacak kurallarla ilgili bilgilendirme yapar.
 • Adım 3: Sınav başlamadan 3 dakika önce aday Safe Exam Browser tarayıcısını çalıştırır ve https://webonline.cankaya.edu.tr/ adresine giriş yapar. Bu sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Diğer bir deyişle öğrenciler başka bir tarayıcı kullanarak bu sınava erişemezler.
 • Adım 4: Öğrenciler sınav sorularını yanıtlar ve verilen sürenin bitiminden önce yanıtlarını sisteme kaydeder.
 • Adım 5: Safe Exam Browser tarayıcısı kapatılır. Gözetmen öğretim görevlisinin bilgilendirmesi ile aday Zoom oturumundan çıkış yapar.
 • Öğrencilerimizin, aşağıda belirtilmiş hususlarla ilgili dikkat etmelerini rica ediyoruz.
  • Sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirileceğinden öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamamaları için en az iki gün öncesinden Safe Exam Browser tarayıcılarının sorunsuz çalıştığını kontrol etmeleri sınavlarının sorunsuz geçmesi açısından önemlidir. (Dersin webonline sayfasında Safe Exam Browser’ın test edilmesi için bir deneme sınavı bulunmaktadır.)
  • Öğrencilerin Zoom oturumunda görünen isimlerini kendi adları ve soyadları şeklinde belirtmeleri beklenmektedir. Bununla ilgili olabilecek karışıklıklardan öğrencinin kendisi sorumludur.

Sınavda başarılar dileriz.

Çankaya Üniversitesi

Modern Diller Birimi