×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Sevgili Öğrenciler,

ENG222 bütünleme sınavı 7 Temmuz Çarşamba saat 10:00’dayapılacaktır. Toplam değerlendirme notunun %20’sini oluşturan sınavın içeriği ders notları ve PPT’lerde yer alan bilgileri kapsayacaktır.
NOT: Sınava sadece bütünleme sınav hakkı olan öğrenciler katılabileceklerdir.
Bu sınav ENG222 dersinin Moodle sınıfında mevcut olup SafeExam Browser kullanılarak yapılacaktır ve sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden kameralar açık şekilde olacaktır. Gerekli hazırlıkların ve duyuruların yapılabilmesi için öğrencilerin en geç 09:40’a kadar zoom oturumlarını açmış olması ve ilgili zoom linkine giriş yapmış olması gerekmektedir.
Zoom meeting ID bilgileri webonline üzerinden ilan edilmiştir. 
Bu sınavın uygulanması aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır.
Adım 1: Sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden olacağından öğrenciler cep telefonlarından ya da bilgisayarlarından Zoom oturumuna giriş yaparlar.
o Adım 2: Gözetmen öğretim görevlisi sınav yoklamasını alır ve sınavda uyulacak kurallarla ilgili bilgilendirme yapar.
o Adım 3: Sınav başlamadan 3 dakika önce aday Safe ExamBrowser tarayıcısını çalıştırır ve https://webonline.cankaya.edu.tr/ adresine giriş yapar.Bu sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Diğer bir deyişle öğrenciler başka bir tarayıcı kullanarak bu sınava erişemezler.
o Adım 4: Öğrenciler sınav sorularını yanıtlar ve verilen sürenin bitiminden önce yanıtlarını sisteme kaydeder.
o Adım 5: Safe Exam Browser tarayıcısı kapatılır. Gözetmen öğretim görevlisinin bilgilendirmesi ile aday Zoom oturumundan çıkış yapar.
Öğrencilerimizin, aşağıda belirtilmiş hususlarla ilgili dikkat etmelerini rica ediyoruz.
o Sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirileceğinden öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamamaları için en az iki gün öncesinden Safe ExamBrowser tarayıcılarının sorunsuz çalıştığını kontrol etmeleri sınavlarının sorunsuz geçmesi açısından önemlidir.
o Öğrencilerin Zoom oturumunda görünen isimlerini kendi adları ve soyadları şeklinde belirtmeleri beklenmektedir. Bununla ilgili olabilecek karışıklıklardan öğrencinin kendisi sorumludur.

Sınavda başarılar dileriz.

Çankaya Üniversitesi

Modern Diller Birimi