×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Sevgili Öğrenciler,

YBD109/ENG110 bütünleme sınavı 8 Temmuz Perşembe saat 11:30’da yapılacaktır. Toplam değerlendirme notunun %60’ını oluşturan sınav Dinleme-Okuma-Yazma (test formatında), Dilbilgisi, Kelime Bilgisi bölümlerinden oluşmaktadır.
 
Bu sınav YBD109/ENG110 dersinin Moodle sınıfında mevcut olup Safe Exam Browser kullanılarak yapılacaktır ve sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden olacaktır. Gerekli hazırlıkların ve duyuruların yapılabilmesi için öğrencilerin en geç 11:10’a kadar zoom oturumlarını açmış olması ve ilgili zoom linkine giriş yapmış olması gerekmektedir.

Sınav için kullanacağınız Zoom linki webonline üzerinden ilan edilmiştir. 

Bu sınavın uygulanması aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır.
o Adım 1: Sınavın gözetmenliği Zoom üzerinden olacağından öğrenciler cep telefonlarından ya da bilgisayarlarından Zoom oturumuna giriş yaparlar.
o Adım 2: Gözetmen öğretim görevlisi sınav yoklamasını alır ve sınavda uyulacak kurallarla ilgili bilgilendirme yapar.
o Adım 3: Sınav başlamadan 3 dakika önce aday SafeExam Browser tarayıcısını çalıştırır ve https://webonline.cankaya.edu.tr/ adresine giriş yapar. Bu sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Diğer bir deyişle öğrenciler başka bir tarayıcı kullanarak bu sınava erişemezler.
o Adım 4: Öğrenciler sınav sorularını yanıtlar ve verilen sürenin bitiminden önce yanıtlarını sisteme kaydeder.
o Adım 5: Safe Exam Browser tarayıcısı kapatılır. Gözetmen öğretim görevlisinin bilgilendirmesi ile aday Zoom oturumundan çıkış yapar.
Öğrencilerimizin, aşağıda belirtilmiş hususlarla ilgili dikkat etmelerini rica ediyoruz.
o Sınav Safe Exam Browser tarayıcısı üzerinden gerçekleştirileceğinden öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamamaları için en az iki gün öncesinden SafeExam Browser tarayıcılarının sorunsuz çalıştığını kontrol etmeleri sınavlarının sorunsuz geçmesi açısından önemlidir.
o Öğrencilerin Zoom oturumunda görünen isimlerini kendi adları ve soyadları şeklinde belirtmeleri beklenmektedir. Bununla ilgili olabilecek karışıklıklardan öğrencinin kendisi sorumludur.

 

Sınavda başarılar dileriz.

Çankaya Üniversitesi

Modern Diller Birimi